lafhome

Inspiracje
Slide 1

Zakup mieszkania to poważny krok, budzący w nas wiele emocji. Po odebraniu kluczy zazwyczaj nie możemy od razu zamieszkać w nowym lokum. Czekają nas prace wykończeniowe i stworzenie własnej przestrzeni. Aby proces ten przebieg sprawnie, bez zbędnego stresu i nerwów, stworzyliśmy dla Ciebie krótki poradnik, prowadzący Cię przez 10 kroków do wymarzonego mieszkania.

1.   Dobry plan to podstawa

Daj sobie czas na przemyślenie różnych inspiracji i rozwiązań, które będą spełniały Twoje oczekiwania i potrzeby. Od początku musisz wiedzieć, jak będzie urządzone mieszkanie, gdzie staną określone sprzęty. Jako pierwsze zaplanuj wszelkie przesunięcia ścian, przeniesienie gniazdek elektrycznych, stworzenie wnęk na szafę.

2.   Kosztorys

Planując wykończenie mieszkania pod klucz, musisz wiedzieć, jaki możesz przeznaczyć na ten cel budżet. Należy podsumować wkład finansowy i zastanowić się nad ewentualnym kredytem. Dokładne rozpisanie kosztorysu pozwoli uniknąć dodatkowych stresów i opóźnień.

3.   Gładzie i równanie ścian

W Twoim planie znalazły się podwieszane sufity czy wnęki z karton-gipsu? Nadszedł czas na ich wykonanie. To jest też odpowiedni moment na ostateczne wyrównanie ścian, przygotowanie ich pod malowanie czy oklejanie. Doprowadź powierzchnię ścian do efektu Cię satysfakcjonującego.

4.   Płytki i kafelki

Kolejnym etapem jest przygotowanie materiałów, z których wykończymy łazienkę oraz podłogi poza panelami. To następny etap tzw. prac brudnych. W ich skład wchodzi kucie, docinanie płytek, montowanie ceramiki i inne.

5.   Podłogi

Ściany wygładzone, pora więc ułożyć panele. Możesz położyć w każdym pomieszczeniu inną posadzkę lub optycznie powiększyć mieszkanie poprzez ujednolicenie podłóg. Jeżeli zaplanowałeś materiały o różnej grubości, niezbędne jest dostosowanie poziomu wylewki w wybranych pomieszczeniach, aby wyrównać poziom posadzki.

6.   Drzwi

Jeżeli podłogi są położone, można przejść do montowanie ościeżnic oraz wewnętrznych skrzydeł drzwiowych. Zwróć uwagę na termin realizacji i zamów drzwi z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto wybierać produkty odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. W małych przestrzeniach sprawdzają się wersje przesuwne.

7.   Malowanie ścian

Kolory wystroju dobieraj do podłóg, które układa się na lata. Ściany pokrywa się najpierw farbą podkładową, a następnie wybranym docelowym kolorem.

Na powierzchnie narażone na większe zabrudzenia warto nałożyć farby lateksowe, ponieważ charakteryzują się większą odpornością na ścieranie. Na tym etapie wykonaj też wszelkie dekoracje ścienne w formie tapet.

8.   Oświetlenie

Kiedy ściany wyschną, można zamontować karnisze, oprawy oświetleniowe, włączniki i gniazdka. Rozświetl swoją nową przestrzeń. Od zamieszkania w wymarzonym mieszkaniu dzielą Cię już tylko dwa kroki.

9.   Umeblowanie i urządzanie mieszkania

Wanna, brodzik czy miska sedesowa są ściśle związane z pracami wykończeniowymi, dlatego zazwyczaj montujemy je już wcześniej. Jeżeli dobrze zaplanowałeś instalację, sprzęty AGD w kuchni mogą teraz trafić w wyznaczone miejsca i zostać przyłączone bezpośrednio do sieci czy instalacji wodno-kanalizacyjnej.

W pierwszej kolejności instalujemy zabudowę stałą oraz szafy wnękowe. Na samym końcu kompletujemy szafki, półki, komody, łóżka i sofy.

10. Dekorowanie

Przyszedł czas na wisienkę na torcie. W tym momencie wykańczane mieszkanie nabierze cech indywidualnych, dzięki dekorowaniu. Powieś zasłony, lustra, ramy na zdjęcia, dobierz dywany, poduszki i wszelkie ozdoby. To zazwyczaj najbardziej ekscytujący moment. Celebruj i ciesz się urządzaniem wnętrza. Nie śpiesz się i stwórz przestrzeń, w której poczujesz się dobrze.

Podsumowanie

Przeprowadzka do mieszkania, które spełnia nasze oczekiwania i potrzeby oraz jest zgodne z tym, co sobie zaplanowaliśmy, jest nagrodą za trud włożony w wykończenie mieszkania pod klucz. Aby proces ten przebieg sprawnie, warto skorzystać z pomocy specjalistów i sprawdzonych ekspertów z LafHome. Unikniesz wówczas wielu stresów i nerwów.

Zostaw numer - Oddzwonimy

Provide us with your phone number

Zostaw numer - Oddzwonimy

Your callback has been sent sucessfully

Strona LafHome używa cookies

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza na to zgodę Czytaj więcej…

Zrozumiałem