lafhome

Inspiracje
Slide 1

Generalny remont mieszkania czy wykończenie nowego mieszkania pod klucz toydatek, dlatego wykonanie wszelkich prac remontowych warto powierzyć najlepszym specjalistom.

Przy wyborze firmy remontowej należy brać pod uwagę zarówno kwestie techniczne takie jak rodzaj użytych materiałów czy umiejętności fachowców, ale także kwestie formalne dotyczące umowy, a nawet jakość kontaktu. Większość z nas na początku jest zainteresowana kosztami wykończenia mieszkania oraz czasem realizacji prac remontowych.

lafhoemtKoszty remontu mieszkania

Nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Na pewno nie same koszty remontu powinny ostatecznie decydować o wyborze ekipy remontowej.  Wydawać by się mogło, że im więcej zapłacimy za remont mieszkania, to tym bardziej profesjonalnie zostaną wykonane usługi. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony należy uważać na zbyt niskie ceny remontu. Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się ze średnimi kosztami usług remontowych. Ceny mogą się różnić w zależności od regionu. W dużych miastach koszty remontu mieszkania są większe niż w mniejszych miejscowościach. Na przykład za remont w Poznaniu zapłacimy więcej niż w małej wielkopolskiej miejscowości.

Czas realizacji prac remontowych

Na dobrych fachowców trzeba nieco poczekać. Profesjonalna firma remontowa raczej nie dysponuje ekipą, która będzie w stanie natychmiast zająć się wykończeniem naszego mieszkania. Dlatego też planując kompleksowy remont mieszkania, warto kilka miesięcy wcześniej rozpocząć poszukiwania firmy remontowej. Podobnie w przypadku zakupu nowego domu czy mieszkania. Wykończenie mieszkania należy zaplanować kilka miesięcy przed odbiorem.

Ponadto zatrudnienie profesjonalnej ekipy remontowej skraca czas samego remontu. Zespół fachowców, który współpracuje ze sobą, sprawniej wykona wszelkie prace. Jeśli zatrudnilibyśmy kilku zupełnie niezależnych specjalistów, remont zająłby znacznie więcej czasu. Jedna ekipa remontowa kompleksowo przeprowadzi wszelkie prace, dzięki czemu na koniec odbierzemy w pełni gotowe mieszkanie, do którego można się od razu wprowadzać. Ponadto od firmy remontowej otrzymujemy gwarancję na wykonane usługi — nie musimy się martwić, że spotkamy się z tzw. spychologią, kiedy w przypadku ewentualnej usterki jeden fachowiec przerzuca winę na drugiego, twierdząc, że on zrobił wszystko dobrze, a za usterkę na pewno odpowiedzialny jest ktoś inny.

Opinie i referencje

Najlepszym sposobem na wybranie sprawdzonych usług remontowych są opinie innych ludzi. Jeśli ktoś korzystał już z usług danej firmy remontowej i jest zadowolony z efektów, to na pewno z czystym sumieniem poleci taką ekipę dalej. Dlatego szukając ekipy remontowej, warto zrobić wywiad i podpytać wśród rodziny, znajomych, współpracowników, czy mogą kogoś polecić.

Dodatkowo na stronie internetowej firmy remontowej zapoznajmy się z referencjami i opiniami innych klientów, którzy skorzystali z usług remontowych wybranej przez nas firmy. Na stronie znajdziemy też przykładowe wykończenia wnętrz — zdjęcia zakończonych realizacji, dzięki czemu będziemy mieli najlepszy obraz przykładowo wykonanych usług remontowych.

Kontakt

Dobry kontakt z firmą remontową to jeden z najważniejszych elementów udanej współpracy. Oczywiście potrzeba do tego zaangażowania dwóch stron – naszej i firmy remontowej. Najczęściej wiemy, czego oczekujemy, jak ma wyglądać wykończone mieszkanie pod klucz. Jednak nie zawsze wszystkie pomysły można zrealizować w 100% — od tego są fachowcy, by zaproponować nam najlepsze rozwiązanie.  Niektóre usługi remontowe nie są także możliwe do wykonania w danym terminie czy przy założonym przez nas budżecie. Profesjonalna firma remontowa powinna służyć pomocą i znaleźć w pełni satysfakcjonujące nas rozwiązanie.

lafhome5Umowa

Podpisanie umowy na usługi remontowe to podstawa udanej współpracy. Jeśli wykonawca nie widzi potrzeby spisania pisemnej umowy, to powinniśmy poszukać ekipy remontowej gdzieś indziej. Czy wykonujemy kompleksowy remont mieszkania, czy tylko chcemy odświeżyć jedno pomieszczenie — jest to jednak spory wydatek, dlatego koniecznie trzeba wszystkie ustalenia spisać w formie umowy.   Umowa powinna zawierać szczegółowy harmonogram wykonania prac – datę rozpoczęcia i zakończenia remontu, a także daty wykonania poszczególnych etapów np. malowania ścian, montażu drzwi wewnętrznych itp. Każdy rodzaj prac powinien być dokładnie opisany, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień. Na przykład, co rozumiemy pod pojęciem „malowanie ścian”? Czy firma remontowa uwzględnia dwukrotne malowanie? Czy mamy możliwość wyboru producenta farby?

Chociaż wydaje się to oczywiste, jednak dla pewności warto zrobić także zapis w umowie odnośnie uprzątnięcia mieszkania po zakończeniu prac remontowych. Profesjonalna ekipa remontowa zostawia po sobie porządek. Po wykończeniu wnętrz mieszkanie powinno nadawać się do zamieszkania. To właśnie rozumiemy pod pojęciem dom pod klucz czy mieszkanie pod klucz, gdzie nie tylko wszystkie usługi remontowe zostały wykonane, ale także przeprowadzono prace porządkowe, dzięki czemu można niemal natychmiast się wprowadzać.

W procesie poszukiwania ekipy remontowej należy wykazać się cierpliwością. Profesjonalna firma remontowa posiada stronę internetową, na której można zapoznać się z ofertą i realizacjami. Jeśli kontakt z firmą przebiega sprawnie i bez problemu jesteśmy w stanie uzyskać potrzebne informacje, to śmiało możemy przystąpić do podpisania umowy na wykończenie wnętrz.

Zostaw numer - Oddzwonimy

Provide us with your phone number

Zostaw numer - Oddzwonimy

Your callback has been sent sucessfully

Strona LafHome używa cookies

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza na to zgodę Czytaj więcej…

Zrozumiałem