lafhome

Inspiracje
Slide 1

Jeszcze dekadę temu sztukateria kojarzyła się z kiczem czy z groteskowym tworzeniem „pałacu” na kilkudziesięciu metrach. Tymczasem dzisiaj – stanowi nutę elegancji i szyku pożądaną przez inwestorów oraz kochaną przez influencerów.

Do najbardziej nam znanej sztukaterii gipsowej i drewnianej dołączyły nowoczesne materiały, jak: polimery, poliuretany czy styropian twardy.

Nowa odsłona ozdobnych listew, rozet czy ornamentów wyszła poza ramy stylu klasycznego/retro. Z powodzeniem można ją stosować we wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich, a nawet minimalistycznych. Szeroki wybór rodzajów i wzorów pozwala na swobodne tworzenie doskonałych aranżacji. Firmy specjalizujące się w ich produkcji oferują bogatą gamę produktów: od listew przypodłogowych, przysufitowych oraz ściennych, przez panele ścienne i sufitowe, aż po rozety czy portale drzwiowe. Sztukateria może pełnić rolę karnisza, czy stanowić ozdobny element przy listwach ledowych. W jej zastosowaniu może nas ograniczyć jedynie własna wyobraźnia i wyczucie stylu. Przy doborze elementów najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, którzy doradzą co najlepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu.
Zastosowanie sztukaterii jest doskonałym pomysłem na metamorfozę wnętrza. Dodatkowym jej atutem jest to, że obecnie elementy te są lekkie i bardzo proste w montażu.

Realizując projekt z użyciem sztukaterii nie zapominajmy jednak o zasadzie umiaru. Nawet najpiękniejsze elementy nie będą się dobrze prezentować, jeśli nie zachowamy odpowiednich proporcji.
Nasz zespół Lafhome zrealizował kilka projektów z użyciem tego typu elementów i za każdym razem efekt był doskonały.

Przygotowaliśmy garść inspiracji…

Zostaw numer - Oddzwonimy

Provide us with your phone number

Zostaw numer - Oddzwonimy

Your callback has been sent sucessfully

Strona LafHome używa cookies

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza na to zgodę Czytaj więcej…

Zrozumiałem